Strona główna > O parku

       

Szanowni Państwo,

Nasza firma powstała w 2010 roku i od początku staliśmy się jedną z największych atrakcji turystycznych w regionie. Parki Linowe Roztocza (w Zamościu i Krasnobrodzie) są świetną zabawą dla osób szukających mocnych wrażeń ale także dla tych, którzy pragną pokonać własne słabości. Prowadzimy obsługę klientów indywidualnych i grup zorganizowanych . Zapraszamy do współpracy organizatorów kolonii, zielonych szkół, imprez integracyjnych oraz innych imprez plenerowych. Współpracujemy z licznymi biurami podróży, przewodnikami oraz innymi firmami z branży turystycznej w naszym regionie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Park Linowy w Krasnobrodzie położony jest nad wodami Zalewu Miejskiego a jego trasy zostały zawieszone w koronach drzew na wysokości od 2-15 metrów nad ziemią. Znajdujące się poniżej mokradła, płynąca struga oraz lustro zalewu z pewnością dostarczają dodatkowych emocji uczestnikom pokonującym jego trasy. Obecnie park składa się z trzech tras: łatwej (16 przeszkód), trudnej (18 przeszkód) i zjazdowej (trzy zjazdy), a ich pokonanie zajmuje - w zależności od sprawności psychofizycznej uczestników - od 20 minut nawet do ponad 1 godziny. W skład tras wchodzą mosty, kładki, pętle, zjazdy, trapezy, ścianki itp. Najbardziej efektowna jest trasa zjazdowa złożona z trzech zjazdów: 120m, 20m i 120m, której pokonanie (ze względu na wysokość) wcale nie należy do łatwych i jest bardzo emocjonujące dla uczestników.

Park Linowy w Zamościu powstał w 2015 roku w lasku u zbiegu ulic Dzieci Zamojszczyzny i Sadowej nad rzeką Łabuńką. Składa się (jak na razie) z dwóch tras i skierowany jest dla dzieci młodszych (od 110cm wzrostu), starszych, młodzieży oraz dorosłych, którzy zaczynają swoją przygodę z parkami linowymi. Trasa mała składa się z 18 przeszkód a trasa średnia (w planach mamy jeszcze trasę wysoką) składa się z 21 przeszkód. Park został zaprojektowany w taki sposób, aby trasy wspinały się i opadały nad urozmaiconym terenem (skarpy, mokradła), przebiegając nad pochylonymi drzewami itp. Taka konfiguracja tras z pewnością zwiększa jego atrakcyjność.

Oba parki zostały zbudowane w oparciu o polskie normy bezpieczeństwa:

PN-EN 15567-1 Urządzenia sportowe i rekreacyjne - Tory linowe - Część 1: Wymagania bezpieczeństwa i metody badań

PN-EN 15567-2 Urządzenia sportowe i rekreacyjne - Tory linowe - Część 2: Wymagania użytkowe

W naszych parkach obowiązuje system asekuracji własnej. Przed wejściem na platformy każdy z uczestników wyposażony zostaje w kask, uprząż oraz atestowany sprzęt alpinistyczny składający się z dwóch długich lonż zakończonych karabinkami (poruszanie się po mostach) oraz krótkiej lonży z bloczkiem (do pokonywania zjazdów). Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo naszym klientom na górze, jeszcze na ziemi instruktorzy zapoznają ich z technikami posługiwania się w/w sprzętem asekuracyjnym. Emocje dla każdego gwarantowane..:)


 


 

Kliknij i sprawdź aktualny cennik !
Emocje dla każdego gwarantowane!

idź do galerii...           

Polub nas!

Parki Linowe Roztocza - Zamość Krasnobród 2010-2017
Wszystkie prawa zastrzeżone

strona główna | oferta | o parku | regulamin | galeria | kontakt | Parki Linowe Roztocza - Zamość Krasnobród